Etapy projektowania
KROK PO KROKU JAK WYGLĄDA PROJEKT WNĘTRZA

Na podstawie wybranego wariantu usługi opowiem Ci w kilku krokach jak wygląda proces współpracy architekta wnętrz z klientem.
Poniżej przedstawiony jest opis procesu projektowania lokalu wykorzystując usługę kompleksową.

1 krok: POZNAJMY SIĘ

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą wyślij zapytanie o ofertę, dołączając własny szkic lub rzut deweloperski. Poinformuj mnie co podlega projektowaniu i opowiedz o swoich wstępnych oczekiwaniach. Szczegółowe informacje, których potrzebuję do wyceny znajdziesz TUTAJ. Wystarczy, że poświęcisz mi 5-10 minut, a pokaże Ci co zyskasz i jak będę mogła spełnić Twoje oczekiwania.

Jeśli wiesz już ile wyniesie koszt zaprojektowania wnętrza przechodzimy do wstępnej analizy podczas której ustalamy jakie są Twoje wyobrażenia wobec przyszłego projektu. Jeśli mamy odpowiedź zwrotną o chęci podjęcia współpracy- przygotowujemy i podpisujemy umowę, w której zawarte są wszystkie szczegóły dotyczące tego, jak będzie przebiegał proces projektowy. Począwszy od sposobu przepływu informacji pomiędzy Nami, ram czasowych w jakich wspólnie podejmujemy decyzje, terminu w którym oczekujesz bym zrealizowała Twój projekt, aż po harmonogram płatności.

Po podpisaniu umowy o współpracę chcę jak najlepiej Cie poznać aby projekt stanowił odzwierciedlenie Twoich oczekiwań, dlatego przed spotkaniem wyślę formularz ze szczegółowymi pytaniami dotyczącymi aspektów wnętrzarskich, jak i potrzeb wszystkich domowników. Wszystkie odpowiedzi na pytania omawiamy na spotkaniu, na którym pokażę Ci szereg stylów wnętrzarskich, poznam Twoje potrzeby i oczekiwania. W tym momencie gromadzimy wszystkie niezbędne dane wyjściowe do rozpoczęcia pracy nad projektem. Możesz również sam przygotować własne inspiracje i pomysły w postaci zdjęć zaczerpniętych z internetu.

2 krok: INWENTARYZACJA
Niezbędny do przygotowania projektu i jego urzeczywistnienia jest pomiar pomieszczeń objętych projektem wraz z dokumentacją zdjęciową. Na tej podstawie wykonam rzuty, które są bazą do pracy. Czasami zdarza się, że budynek jest w trakcie budowy i niemożliwe jest wykonanie tego etapu. W takim wypadku bazuję na rzutach udostępnionych przez dewelopera lub na pomiarach, które samodzielnie dla mnie wykonasz.
3 krok: UKŁAD FUNKCJONALNY
Na podstawie wcześniejszego wywiadu przygotowuję kilka układów funkcjonalnych do wyboru. Propozycje ułożenia wnętrza przedstawione są w formie 2D, czyli rzutu płaskiego. Zawierają układ ścian działowych, drzwi, okien, mebli, armatury oraz sprzętów wraz z podanymi wymiarami, tak abyś miał możliwość podjęcia decyzji o tym, w jakim układzie mają być zaprojektowane wnętrza. Razem omówimy zalety i ograniczenia każdego z rozwiązań i wybierzemy ten najbardziej zbliżony ideałowi. Czasem podczas rozmowy klaruje się nowy układ funkcjonalny będący połączeniem wersji poprzednich.
4 krok: WIDOK Z MODELU 3D

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego przechodzę do wykonania koncepcji 3D, czyli widoku wnętrza w programie przed gotową wizualizacją. Prezentuję w nim konkretne rozwiązania materiałowe: kolory, materiały, okładzin ścian i podłóg, wybór konkretnego oświetlenia oraz wyposażenia wnętrz. Na tym etapie zyskujesz dodatkową możliwość bezpłatnych poprawek. Jeśli coś Ci się nie spodoba koniecznie mi o tym powiedz. Pamiętaj, że podstawa współpracy z architektem wnętrz jest otwartość 🙂

5 krok: WIZUALIZACJE
Gdy dopracujemy szczegóły i odpowiada Ci zaprezentowane wnętrze w widoku 3D nie tylko funkcjonalnie, ale również estetycznie to przechodzimy do najlepszej części projektu, czyli do wizualizacji fotorealistycznych.
Z każdego pomieszczenia wykonuję od 3 do 5 ujęć, które pozwalają nam na ostateczne dobranie kolorystyki we wnętrzu. Następnie po Twoich sugestiach wprowadzę ewentualne poprawki.
6 krok: PROJEKT WYKONAWCZY

Po zaakceptowaniu wizualizacji przechodzimy do stworzenia dokumentacji technicznej, która zawiera wszystkie niezbędne rysunki potrzebne dla wykonawców.

W zalezności od Twoich potrzeb przygotuję dla Ciebie dokumentację w postaci:

  • rzut z oznaczeniem projektowanych ścianek działowych oraz przeznaczonych do demontażu i do wyburzeń,
  • rzut projektowanego układu funkcjonalnego
  • rzut wykończenia podłóg
  • rysunki wybranych ścian
  • projekt rozmieszczenia punktów oświetleniowych, elektrycznych i wodno – kanalizacyjnych
  • projekty mebli wykonanych na zamówienie
7 krok: ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW
Otrzymasz szczegółową listę materiałów, produktów i elementów wyposażenia wnętrz wraz z podaniem cen, ilości, nazw producentów oraz miejsca możliwego zakupu. Udostępniony jest w Excelu, więc możesz go używać w czasie prac remontowych albo odznaczać wykonane zakupy czy sprawdzać wyceny. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

8 krok: DOKUMENTACJA PROJEKTOWA

Komplet wszystkich rysunków technicznych wraz z wizualizacjami i zestawieniem materiałów otrzymasz w wersji elektronicznej na podany adres mailowy. Jeśli jest taka potrzeba przekazuję cały materiał w formie papierowej lub przesyłam również kompletną dokumentację pocztą.